Oleje a mazivá pre priemysel

Vďaka dlhoročným a rozsiahlym znalostiam a skúsenostiav v rôznych oblastiach priemyselných procesov vyvinuli špecialisti TotalEnergies oleje a plastické mazivá na mieru náročných požiadaviek pri výrobe. Pri vývoji spolupracujú s expertmi priamo v oceliarstve, chemickom, energetickom a automobilovom priemysle, v kovovýrobe, metalurgii, banskom, stavebnom, papierenskom a potravinárskom priemysle a vo výrobe spotrebného tovaru. Zlepšovanie procesov výroby je prioritou. Spoločnosť TotalEnergies prevádzkuje niekoľko výskumných centier, kde spoločne pracujú odborníci z oblastí chémie, mechaniky a tribológie. Úzka spolupráca s výrobcami zariadení umožňuje vyvíjať a testovať produkty zajtrajška už dnes a zaručiť optimálny výkon a ochranu Vašich strojov a zariadení.

Výrobky bezpečné a šetrné voči životnému prostrediu.

Prijatým záväzkom k bezpečnosti, ochrane zdravia a životného prostredia sa spoločnosť TotalEnergies rozhodla zameriavať činnosť výskumných a vývojových tímov na znižovanie množstva emisií skleníkových plynov, zvyšovanie miery biologickej odbúrateľnosti a možnosti recyklácie jednotlivých výrobkov.
Dôkladná znalosť mazív a prostredia priemyselných trhov umožňujú pomôcť Vám optimalizovať produktivitu Vášho zariadenia a zvýšiť tak Vašu konkurencieschopnosť. Môžete ťažiť z odporúčaní výrobcu a partnerských dodávateľov, posudkov a súvisiacich popredajných služieb vrátane racionalizácie a organizácie mazacích operácií, údržby, laboratórnych analýz použitých mazív a odborných školení pre vaše tímy.

Oleje Total pre priemysel

V ponuke produktov TotalEnergies nájdete množstvo ďalších špeciálnych mazív a olejov pre použitie v rôznych odvetviach priemyslu, preto naváhajte kontakovať nášho špecialistu, ktorý vám poskytne viac informácií.

HM Hydraulické oleje pre vysoké tlaky a teploty

TotalEnergies TAL AZOLLA AF 10-150

Hydraulické oleje proti opotrebovaniu bezobsahu popola, zaisťujúce ochranu machanických častí. Špeciálne vyvinuté pre systémy citlivé na tvorbu usadenín, ktoré sú v prevádzke pri vysokých teplotách a tlakoch, pre ložiská a ďalšie prvky. Tepelná stabilita a odolnosť voči oxidácii poskytuje značné predĺženie životnosti oleja a tak aj intervalov jeho výmeny. TOST = 4000 hodín.

Spĺňa požiadavky: ISO 6743/4 HM, DIN 51524-2 HLP, OS steel 136 a 127, SEB 181222, SAE MS 1004, Bosch Rexroth RE 90 220, Eaton Vivers I-286-S (Industrial), M-2950-S (Mobile), Cincinna TI Milacron P68, P69, P70, Denison HF0, HF1, HF2 (T6H20C).

TotalEnergies AZOLLA ZS 22-100

Vysokovýkonné hydraulické oleje, ktoré poskytujú zvýšenú mieru ochrany zariadení pred opotrebovaním a koróziou vďaka vylepšeným vlastnostiam. Vyvinuté pre všetky typy hydraulických systémov v priemysle alebo dopravných zariadeniach, ktoré sú prevádzkované v najnáročnejších podmienkach ako sú pneumatické nástroje, vstrekovacie stroje, lisy. Sú vhodné aj pre málo namáhané prevodovky, klzné a valčekové ložiská, vzduchové kompresor ako aj riadiace systémy vybavené jemnou filtráciou. Veľmi dobrá oxidačná stabilita zaisťuje ich dlhú životnosť. Zaručujú filtrovateľnosť i v prípade zmiešenia s vodou.

Spĺňa požiadavky: AFNOR NF E 48-603 HM, ISO 6743/4 HM, DIN 51524-2 HLP, Cincinna TI Milacron P68, P69, P70, Vickers M-2950S, -I-286, Denison HF0, HF1, HF2 (T6H20C).

TotalEnergies AZOLLA DZF 10-100

Detergentné hydraulické oleje pre ochranu zariadení pred opotrebovaním, odolné voči extrémnemu tlaku, vyvinuté pre všetky hydraulické systémy s nevyhnutným a významným obsahom vody, i v systémoch, kde nie je možné vodu vylúčiť (napr. pri nepretržitej prevádzke). Vďaka aditívam bez obsahu popola poskytujú výbornú odolnosť voči hydrolýze. Vysoká tepelná odolnosť znamená ich dlhú životnosť i v prevádzke pri vysokých teplotách.

Spĺňa požiadavky: ISO 6743/4, DIN 51524-2 HLP (okrem deemulgovateľnosti), AFNOR NF E 48 603 HM (okrem deemulgovateľnosti), MAN N 698 H-LP D, MILLER Weingarten.

HV Hydraulické oleje pre nízke teploty

TotalEnergies EQUIVIS ZS 15-100

Hydraulické oleje s vysokým viskozitným indexom poskytujú veľmi dobrú výkonnosť aj v technicky náročných prevádzkach. Udržanie viskozity v úzkom rozsahu umožňuje prevádzku pri veľkých tepelných zmenách. Vyznačujú sa výbornou odolnosťou proti hydrolýze a vaľmi dobrou filtrovateľnosťou i v prítomnosti vody.

Spĺňa požiadavky: ISO 6743/4 HV, DIN 51524-3 HVLP, AFNOR NF E 48-603 HM, Cincinnati Milacron P68/P69/P70, Vickers M-2950S.

TotalEnergies EQUIVIS XV 32, 46

Hydraulické oleje s veľmi vysokým viskozitným indexom (VI>250) obzvlášť vhodný pre najnáročnejšie aplikácie. Vynikajúca šmyková stabilita zaisťuje správnu prevádzku hysdraulických systémov v v širokom rozsahu pracovných teplôt i v extrémnych podmienkach. Zvýšená efektivita ponúka zníženie nákladov na údržbu a prevádzku systémov.

Spĺňa požiadavky: ISO 6743/4 HV, DIN 51524-3 HVLP, AFNOR NF E 48-603 HM.

Biologicky odbúrateľné hydraulické kvapaliny

TotalEnergies BIOHYDRAN TMP 32-46-68

Biologicky odburateľná hydraulická kvapalina, ktorá spĺňa európske kritériá ECOLABEL, predlžuje životnosť pohyblivých častí hydraulického systému. Odporúčame použiť všade tam, kde hrozí riziko úniku kvapalín alebo vo veľmi ekologicky citlivom prostredí, napr.: lesné práce, lodná doprava, práce v blízkosti vodných nádrží, v lyžiarskych strediskách alebo vodných elektrárňach. Sú vyrábané z recyklovateľných materiálov, čo vedie redukcii emísií CO2.

Spĺňa požiadavky: ISO 15280 HEES, Reg. č.: FR 27/02 Certifikát AFNOR, Švédsky štandard SS 15 54 34.

Ťažko zápalné hydraulické kvapaliny

TotalEnergies HYDRANSAFE HFDU 46, 68

Vysokovýkonna syntetická žiaruvzdorná hydraulická kvapalina esterového typu. Odporúčame použiť všade tam, kde hrozí riziko požiaru ako je prostredie železiarní alebo oceliarní (koksovne, vysoké pece, kontinuálne liatie), bane a podobne. Vďaka biologickej odbúrateľnosti sa mimoriadne odporúča v prostredí s rizikom kontaminácie vody. Prevádzková teplota: -10°C až +70°C - trvalá, +120°C - maximálna. Poskytuje výbornú ochranu proti opotrebovaniu a korózii.

Spĺňa požiadavky: ISO 6743/4 HFDU, ISO 12922, Factory Mutual.

Špeciálne hydraulické oleje pre potravinárstvo

TotalEnergies NEVASTANE AW 22-68

Hydraulický olej vhorný pre náhodný styk s potravinami. Vhodný použiť pre akýkoľvek vysokotlakový hydraulický systém v potravinárskom priemysle. Formulovaný na základe bieleho minerálneho oleja a vysokovýkonných aditív, ktoré poskytujú výbornú ochranu zariadení aj pri vysokých teplotách. Poskytuje vynikajúcu ochranu proti opotrebovaniu a korózii. Miešateľné s minerálnymi kvapalinami. Spĺňa požiadavky: NSF H1, Kosher, Halal, ISO 21469.

Plastické mazivá

TotalEnergies MULTIS MS 2

Originálne plastické mazivo pre extrémne vysoké tlaky na báze lítium - kalcium so sírnikom molybdénu. Určené na mazanie najrôznejších rázovo zaťažovaných alebo vibračných aplikácií v doprave, poľnohospodárstve, stavebníctve a iných mechanizmov prevádzkovaných vo vlhkom, prašnom alebo suchom prostredí. Zároveň odporúčané na medzné mazanie pri vysokom zaťažení a teplotách. V prípade náhodného prehriatia garantuje prítomnosť sírnika molybdénu spoľahlivé mazanie zamedzujúce zadretiu, spekaniu aj zablokovaniu mazaného mechanizmu.

Spĺňa požiadavky: ISO 6743-9: L-XBCEB 2 Schválený DAIMLER CHRYSLER 67.0, DIN 51 502: KP2K-25.

Zobraziť v eshope

TotalEnergies MULTIS EP 2

Viacúčelové plastické mazivo na báze lítium - vápenatej pre extrémne tlaky vyvinuté na mazanie zaťažených guličkových a valivých ložísk, ložísk kolies, univerzálnych kĺbov, podvozkov a rôznych rázovo zaťažených mechanizmov, prevádzkovaných vo vlhkom, prašnom alebo suchom prostredí. Vhodné ako univerzálne mazivo pre priemyselné aplikácie vyžadujúce NLGI 2.

Spĺňa požiadavky: ISO 6743-9: L-XBCEB 2 Schválený DAIMLER CHRYSLER 67.0, DIN 51 502: KP2K-25.

Zobraziť v eshope

TotalEnergies MULTIS XHV 2

Viacúčelové plastické mazivo na báze lítium - vápenatej vyvinuté pre extrémne tlaky. Určené na najrôžnejšie použitie pri mazaní mechanizmov prevádzkovaných pri stredných a nízkych rýchlostiach, ktoré sú namáhané výnimočne vysokou záťažou vo vlhkom, prašnom alebo suchom prostredí. Zvlášť vhodné pre využitie v doprave a ako viacúčelové plastické mazivo EP pre pomaly bežiace a silne zaťažené terénne aplikácie, pri ktorých je mazivo v kontakte s vodou.

Spĺňa požiadavky: ISO 6743-9: L-XBCHB 2, DIN 51 502: KP2K-20.

Zobraziť v eshope

TotalEnergies MULTIS COMPLEX SHD 00, 32, 100, 220, 460

Syntetické vysokobvýkonné plastické mazivo na báze lítiovo - vápenatého komplexu pre extrémne tlaky. Odporúčané na mazanie najrôznejších priemyselných aplikácií v náročných prevádzkových podmienkach, najmä pri vysokých alebo extrémne nízkych teplotách, pri ktorých už lítiové mydlá alebo bežné mazivá nevyhovujú. Osobitne vyvinuté pre suchú časť procesu výroby papiera, hlavne pre plstené valce. 

Spĺňa požiadavky: ISO 6743-9: L-XEEHB 00, 2 alebo 1/2, DIN 51 502: KP2, 00 alebo 1/2 P-50.

TotalEnergies MULTIS COMPLEX EP 2,3

Viacúčelové plastické mazivo na báze lítiového komplexu pre extrémne tlaky a vysoké teploty. Vyvinuté na na mazanie pre najrôznejšieh priemyselné aplikácií v akýchkoľvek prevádzkových podmienkach, najmä pri vysokých teplotách, pri ktorých už lítiové mazivá nevyhovujú. Určené na mazanie zaťažených klzných, guličkových a valčekových ložísk, uloženie kolies, podvozkov a rôznych rázovo alebo vibráciami zaťažovaných aplikácií v doprave, poľnohospodárstve a terénnych automobiloch. Vhodné aj ako hlavné mazivo pre priemyselné aplikácie vyžadujúce stupeň NLGI 2.

Spĺňa požiadavky: ISO 6743-9: L-XBE HB 2 alebo 3, DIN 51 502: KP2P alebo 3N - 20.

Zobraziť v eshope

TotalEnergies MULTIS COMPLEX HV 2

Viacúčelové plastické mazivo so zvýšenou viskozitou základového oleja na báze lítiového komplexu pre náročné aplikácie pri extrémnych tlakoch a vysokých teplotách, kde je použitie konvenčných lítiových mazív obmedzené. Určené na mazanie vysoko zaťažévaných guličkových a vylivých ložísk, univerzálnych kĺbov, podvozkov a rôznych rázovo alebo vibráciami zaťažených dopravných, poľnohospodárskych a stavebných mechanizmov prevádzkovaných vo vlhkom a prašnom prostredí. 

Spĺňa požiadavky: ISO 6743-9: L-XBEHB 2, DIN 51 502: KP2P-30. 

Zobraziť v eshope

TotalEnergies COPAL EP 2

Plastické mazivo na báze aluminium komplexu, odolné proti vysokým teplotám a extrémnym zaťaženiam. Formulované pre aplikácie náročných mechanizmov mobilných strojných zariadení v priemysle, poľnohospodárstve a stavebníctve. Medzi typické aplikácie patria rázovo zaťažované ložiská, vysoko zaťažené prevodové mechanizmy, mobilné žeriavy, lisy a pod. 

Spĺňa požiadavky: ISO 6743-9: L-XBDEB 2, DIN 51 502: KP2N-20, COPAL GEP 0.

TotalEnergies COPAL GEP 0

Plastické mazivo na báze aluminium komplexu s pevnými mazivami. Odolné proti vode, vysokým teplotám a extrémnym zaťaženiam. Prednostne navrhnutý pre aplikácie v otvorených prevodoch jednoduchých alebo dvojitých pastorkoch pecí a mlynov, ktoré pracujú v náročných podmienkach. Vhodný aj pre cementárenský a ťažký priemysel.

TotalEnergies NEVASTANE XMF 00, 0, 1, 2

Viacúčelové mazivo odolné voči extrémnym tlakom, vhodné pre náhodný kontakt s potravinami. Vyvinuté na komplexe hlinitého mydla, bieleho minerálneho oleja a vybraných aditív. Špeciálne prepracované zloženie ponúka biele viacúčelové mazivo s lepším výkonom v prítomnosti vody ako aj pri zaťažení extrémnym tlakom pre stupňe 1 a 2. Odporúčame použiť všade tam, kde dochádza k vysokému zaťažovaniu mechanizmov v potravinárstve a nápojovom priemysle. Vhodné pre zaťažené prevody a ložiská, baliace a plniace stroje a iné, prevádzkované v rozpätí pracovných teplôt od -20°C do 150°C.

Spĺňa požiadavky: NSF H1, Koshe, Halal, ISO 21469, ISO 6743-4 HM.

Style Selector

Layout Style

Predefined Colors

Background Image